Küsimus:
Kus on bashi profiili käivitusfailid?
hpy
2010-09-13 06:04:47 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Ma tean, et Mac OS X 10.6.4 Terminal bashi käivitamise kohandamiseks võib teie kodukataloogis olla fail .profile või .bashrc .

Iga kord, kui ma Terminali käivitan, on üks rida, mis ütleb mulle "Sul on post". Püüan leida, kus see rida on minu käivitusfailides kirjas, kuid ei leia kodukataloogist ei .bash ega .profile ega .bashrc .

Lugesin ka, et globaalsete seadete fail on / etc / profile ja / etc / bashrc , kuid tundub, et nad ei ütle mulle midagi:

/ etc / profile

  # kogu süsteemi hõlmav .profiil failile sh (1), kui [-x / usr / libexec / path_helper]; siis eval `/ usr / libexec / path_helper -s`fiif [" $ {BASH-no} "! =" ei "]; siis [-r / etc / bashrc] &&. / etc / bashrcfi  

/ etc / bashrc

  # Kogu süsteemi hõlmav .bashrc-fail interaktiivse bashi (1) kestade jaoks .if [-z "$ PS1"]; siis returnfiPS1 = '\ h: \ W \ u \ $' # Pane bash kontrollima akna suurust pärast protsessi lõpetamisthopt -s checkwinsize  

BTW, / etc / bash

Kas teil on ideid? Aitäh!

Kolm vastused:
#1
+11
Robert S Ciaccio
2010-09-13 10:46:11 UTC
view on stackexchange narkive permalink

See ilmselt ei vasta meiliküsimusele, kuid siin on lisateavet käivitusfailide kohta.

Kas otsite faile Finderis? Veenduge, et otsite terminalist ja kasutate ls -A , et ilmuksid peidetud failid (failid, mis algavad tähega '. ').

Järgnev on pärit Bashi teatmikust. See kirjeldab käivitusfaile, mis käivitatakse uue terminaliakna käivitamisel OS X-is (mis on interaktiivne sisselogimiskest).

6.2 Bashi käivitusfailid

Selles jaotises kirjeldatakse, kuidas Bash käivitab oma käivitusfailid. Kui mõni failidest on olemas, kuid seda ei saa lugeda, teatab Bash veast. Tildesid laiendatakse failinimedes, nagu ülalpool Tilde laiendamine kirjeldatud (vt jaotist 3.5.2 [Tilde laiendamine], lk 19).

Interaktiivseid kestasid on kirjeldatud jaotises 6.3 [Interaktiivsed kestad], lk 75.

Kutsutakse interaktiivse sisselogimiskoorina või '--login' -ga

Kui Bashi kutsutakse interaktiivse sisselogimiskoorina või mitteinteraktiivse kestana koos koodiga - -login , loeb ja täidab see kõigepealt käske failist / etc / profile , kui see fail on olemas. Pärast selle faili lugemist otsib ta selles järjekorras ~ / .bash_profile , ~ / .bash_login ja ~ / .profile ja loeb ja täidab käske esimesest olemasolevast ja loetavast. Valikut --noprofile võidakse kasutada siis, kui kest hakatakse seda käitumist takistama.

Kui sisselogimiskoor väljub, loeb Bash ja täidab käske failist '~ /. bash_logout ', kui see on olemas.

#2
+4
Chealion
2010-09-13 10:46:02 UTC
view on stackexchange narkive permalink

See konkreetne rida ( teil on post ) ei kuulu tegelikult bashi käivitamise juurde, vaid on hoiatus selle kohta, et teie arvutis olev kohalik konto on mingil põhjusel meile saanud.

Saate mail kasutada sõnumi lugemiseks ja kustutamiseks või lihtsalt sõnumi kustutamiseks (tõenäoliselt tagasipõrkumine või midagi arendatavast) jaotisest / var / mail / username

#3
+4
simonair
2011-02-15 19:29:09 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Selle märguande konfigureerib keskkonnamuutuja MAILCHECK . Vaadake jaotist man bash ja otsige MAILCHECK (käsulehelt otsimiseks vajutage / ja tippige MAILCHECK ).

Siin on asjakohane väljavõte:

 MAILCHECK Määrab, kui tihti (sekundites) bash meilid kontrollib. Vaikimisi on see 60 sekundit. Kui on aeg kirjade kontrollimiseks, teeb kest seda enne esmase viiba kuvamist. Kui see muutuja on määramata või seatud väärtusele, mis ei ole suurem kui null või suurem arv, keelab kest meilide kontrollimise. 

Selle muutuja tõepoolest kontrollimiseks käivitage echo $ MAILCHECK

Selle märguande keelamiseks lisage järgmine rida oma koodile ~/.bashrc

 tühistage MAILCHECK 


See küsimus ja vastus tõlgiti automaatselt inglise keelest.Algne sisu on saadaval stackexchange-is, mida täname cc by-sa 2.0-litsentsi eest, mille all seda levitatakse.
Loading...