Küsimus:
Kas ma saan oma iPhone 4 regulaarselt üleöö turvaliselt laadida?
Donnniegoat
2010-08-31 10:49:29 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Esimest korda helistaja, pikaaegne kuulaja: olen seda küsimust näinud mõnel muul saidil, kuid ilma lõplike vastusteta.

Apple'i veebisait iPhone'i akudel on parimal juhul mitmetähenduslik, küsimusele vastamiseks on kõige lähemal öeldes, et igakuine sügav tsükkel on hea mõte. (viide)

Mis te arvate - kas teie iPhone 4 korduvast üleöölaadimisest on kahjulikku mõju? Kas see mõjutab aku jõudlust pikas perspektiivis negatiivselt? Või on olemas mõni kiip / tarkvara, mis sulgeb laadimise pärast aku lisamist, kaitstes seeläbi teie hermeetiliselt suletud väikest toiteallikat?

Isegi kui vastus oleks "ei", kas muudaksite selle ümber tõesti oma elustiili? Mõne telefoni laadimisrituaaliga sammu pidamine on ebasoovitavam kui kiiremini rikutud aku.
@XAleXOwnZX - see sõltub täielikult inimesest. Pealegi võib elustiili muutus olla kuidagi vastupidine sellele, mida arvate: ma ei lae oma telefoni igal õhtul.
Kolm vastused:
#1
+24
Nippysaurus
2010-08-31 12:01:25 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Kõik see akude laadimise melu on ebaproportsionaalne.

Kuigi mõnel patareil (unustan täpselt, millised tüübid on) võib optimaalsel kiirusel ja temperatuuril laadimisel olla pikem eluiga, reaalsus näib olevat see, et see ei pikenda elu palju. Ühes minu loetud uurimistöös jõuti järeldusele, et kui laadite seadet umbes 17 kraadi juures 0% -lt 75% -ni, saate eluiga pikendada umbes 1/5 kogu elueast.

I olen laadinud minu seadmeid mitu päeva korraga ja minu iPod Nano on mitu kuud vooluvõrku ühendatud ning sellel on sama laadimissagedus nagu mu teisel nano-seadmel (mul on kaks), mida peaaegu kunagi ei kasutata ja laaditakse ainult juhuslikult.

Kokkuvõtteks tehke lihtsalt kõik, mis teile sobib.

MUUDA: Siin on mõned lingid nende iPhone'i akudega seotud Apple'i lehtedele:

#2
+16
sharptooth
2010-08-31 14:56:15 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Kõigepealt kasutab iPhone liitiumioonakuid, seega peaksite järgima samu nõuandeid nagu sülearvuti akude puhul. Vaadake Supera> kasutajalt seda ja seda.

Li-Ion akude jaoks on kõige rohkem kahjustavaid asju sügav tühjenemine ja kuumus. Sügav tühjendus on siis, kui kasutate seadet seni, kuni see välja lülitatakse, seejärel oodake ja proovige seda sisse lülitada. See on halb tava - peaksite lõpetama aku kasutamise ja mõtlema selle laadimisele kohe, kui seade esimest korda välja lülitub. Sügav tühjenemine võib akut tõsiselt kahjustada. Sarnaseid akusid kasutatakse professionaalsetes Boschi elektritööriistades, nagu puurid ja draiverid. Ilmselt on aku sellise tööriista süda. Kui kasutate tööriista pidevalt, võib selle aku järsult tühjeneda ja siis lülitub tööriist välja - hoiate lülitit all, kuid tööriist lihtsalt peatub. Juhendis on selgelt öeldud, et tööriista taaskäivitamiseks ei tohiks lülitit vabastada ja uuesti vajutada - vastavalt kasutusjuhendile, mis võib akut kahjustada.

Kuumus vähendab aku eluiga. Soojus tuleb sellest, kui jätate telefoni otsese päikesevalguse kätte, hoides seda kuuma ilmaga oma bode lähedal taskus, pannes selle kütteseadme kõrvale ja nii edasi.

Ilmselt ei tohiks te seda teha ärge tehke rumalaid asju, näiteks torgates, põletades, lühikesi kurke ja visates maha iPhone'i. Kõigil muudel teguritel, näiteks selle laadimise sagedusel, on aku elueale väga piiratud mõju. Isegi Boschi elektritööriistade kasutusjuhendites pole kunagi midagi mainitud selle kohta, kui hea või halb akusid sageli laadib.

[Apple soovitab] (http://www.apple.com/batteries/iphone.html) tühjendada aku 100% kuni 0% üks kord kuus. Ma arvan, et see erineb sügavast tühjenemisest, kuna nad ei maini midagi seadme 0% sisselülitamise kohta.
@Senseful: Jah, see pole sügav tühjenemine, see on lihtsalt tavaline kasutamine.
#3
+4
Josh Newman
2010-09-30 21:58:13 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Iga laadimistsükkel registreeritakse telefoni tarkvaras (sama ka MacBookil). Kui arvate, et teie akul on probleeme (ja sellele kehtib endiselt garantii), vaatab Apple selle laadimistsüklite arvu ja teeb selle vastu otsuse.

Siin on päris huvitav ja põhjalik artikkel 2007 Apple'i laadimistsüklite kohta: http://www.macworld.com/article/58916/2007/07/iphonebattery.htmlSee küsimus ja vastus tõlgiti automaatselt inglise keelest.Algne sisu on saadaval stackexchange-is, mida täname cc by-sa 2.0-litsentsi eest, mille all seda levitatakse.
Loading...