Küsimus:
Kuidas desinstallida programm Macis täielikult?
Senseful
2010-08-25 07:01:15 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Olen pärit arvuti taustalt ... iga kord, kui tahan mõnda rakendust desinstallida, pean kasutama programmide lisamist / eemaldamist. Macis saate lihtsalt käivitada .app-faili kõikjalt, kus soovite, ja paljud ütlevad, et nende desinstallimiseks peate lihtsalt selle .app-faili kustutama.

Kuid olen märganud, et paljud rakendused salvestavad failid kataloogis ~ / Library / Application Support / . Nii et kui kustutan .app-faili, jäävad kõik need failid kataloogi Rakendustugi. Kas pole mingit võimalust rakendust desinstallida ja lasta sellel eemaldada kõik, mis minu kõvakettale on installitud?

Lihtsalt, et teaksite, peaksid seal olevad failid olema inertsed ega lõhu midagi, kui need paigale jäävad.
@zneak: Täname selgituse eest. Ikka on tüütu, et see võtab kõvakettal ruumi.
Kõigi rakenduse tehtud failide jälgimise oht võib desinstalliprogrammi käivitamisel teie tehtud ja vajaminevad failid kustutada. Minu meelest on tõeline küsimus, et millistel tingimustel oleks vaja puhastada programmid täielikult ning raisata aega, vaeva ja ressursse mittetoimivate failide taastamiseks, kui olete rakenduskomplekti enda kustutanud?
@bmike: võtab näiteks sellise rakenduse nagu evernote, mis võib salvestada gigabaiti teavet kausta "Rakendustugi". Kui keegi seda rakendust enam ei kasuta, võib see ruum olla talle väga väärtuslik.
@bmike:, mida sa mõtled, kui ütled "kustutage tehtud failid, mida desinstalliprogrammi käivitamisel vajate?" Mõistan riski, et teie loodud failid kogemata kustutatakse. Olen 2. osas segaduses. Olen aru saanud, et enamiku rakenduste jaoks pole desinstallijat. Nad lihtsalt ütlevad, et visake .app ära, kui te seda enam ei soovi. Kui seda teete, pole ühtegi desinstallijat, mis töötaks, see lihtsalt kustutab rakenduse. Kui oleks olnud desinstallija, poleks mul olnud vaja seda küsimust esiteks esitada. Kas mul on siin midagi puudu?
Tõepoolest - kui Wordi desinstallimine tähendaks, et olete Wordi failid kaotanud, oleks see halb. Mulle meeldib, kuidas lõvi muudab nüüd otsekoheselt kõigi kaustade sortimise suuruse (sh alamkaustade sisu) järgi Finderis. Nii saate leida selliseid programme nagu Evernote, mis on sellised kõrvalmõjud. Kas Evernote'il on desinstallija või annab ta tavakasutajale teada, kuidas ta nii palju ruumi kasutab?
@bmike: Teine näide, mida ma mõelda saan, on see, kui rakendus integreerub operatsioonisüsteemi (nt loob teenuse menüüelemendi, lisab midagi globaalsesse kontekstimenüüsse, on määratud käivitama sisselogimisel, integreerub eelistuste paanile jne), kui kustutate rakenduse, soovite, et neid üksusi enam ei kuvataks.
@bmike: Oh, ma arvan, et sain selle nüüd kätte. Kui ütlete "desinstalliprogramm", usun, et viite sellisele rakendusele nagu AppCleaner. Arvasin, et viitasite rakendusega kaasas olevale desinstalliprogrammile; ja see desinstalliprogramm vajaks desinstallimisprotsessi ajal mõnikord neid automaatselt kustutatud plistfaile. Vabandust segaduse pärast.
Kaheksa vastused:
#1
+22
Am1rr3zA
2010-08-25 07:04:46 UTC
view on stackexchange narkive permalink

kui soovite seda tasuta teha, võite kasutada järgmist:

AppCleaner

ja kui soovite veidi maksta ja saada lisafunktsioone, kasutage järgmist:

CleanApp

Üks asi, mida AppCleaner ei tee, on süsteemieelistuste suvandite eemaldamine. Näiteks kui rakendusel, mille soovite desinstallida, on süsteemieelistuste jaotises „Muu” ikoon, ei eemalda seda AppCleaner. Peaksite süsteemieelistustes paremklõpsama ikooni ja valima selle eemaldamise.
@sens Ma ise kasutan cleanAppi, kuid see on täielik teave rakenduse AppCleaner TanX mehelt.
Teine asi, mida AppCleaner ei eemaldanud, on sisselogimisüksused jaotises Süsteemieelistused> Kontod> Sisselogimisüksused.
AppCleaneri link on aegunud, kasutage seda linki: http://www.freemacsoft.net
@Andrei TnaX lisateabe saamiseks.
#2
+11
Chris Pratt
2010-08-26 03:07:39 UTC
view on stackexchange narkive permalink

AppCleaner kogu tee. Valdav osa Maci rakendustest on iseseisvad, mistõttu pole Mac OS X-is sisseehitatud desinstallimismeetodit. Ainus erand on plist-failid - sisuliselt ainult rakenduse eelistused. Need on pisikesed tekstifailid ja on rakenduse eemaldamisel tavaliselt tühised. (Nende jätmine säilitab ka teie rakenduseelistused, kui otsustate hiljem rakenduse uuesti installida.)

Rakendused, nagu AppCleaner, on mõeldud puristidele, kes soovivad rakenduse desinstallimisel tõeliselt eemaldada kõik rakenduse viimased killud (mitte midagi puristide vastu) , kuigi - ma langen sellesse laagrisse). Kuna kõik need rakendused on peamiselt nende hulkuvate plistifailide jahtimine, on AppZapperi taolise rakenduse eest tasumine veidi naeruväärne. AppCleaner on tasuta ja saab töö suurepäraselt tehtud.

Teise võimalusena leiab automaatika rakendus Hazel rakenduse kustutamisel automaatselt seotud failid ja küsib, kas soovite ka need eemaldada. See pole tasuta, kuid on väga kasulik paljudel muudel eesmärkidel, nii et kui soovite saada muid selle pakutavaid funktsioone, võite tappa ühe rakendusega justkui kaks lindu.

#3
+6
robsoft
2010-08-25 11:39:11 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Pidage ka meeles, et paljud rakendused sisaldavad installipaketi osana desinstallimisvalikut kas eraldi programmi / skriptina .DMG-failis või konkreetse suvandina installiviisardis endas.

Nii et kuigi see võib tunduda vastuoluline, tasub sageli uuesti installida algne .DMG-fail (mille laadisite alla) ja otsida midagi, mis on märgitud 'desinstallida' - mõnikord leiate selle utiliidi, draiveri tüüpi paketid ja suured mängud kipuvad sisaldama tarkvara enda puhastamiseks.

Kui järgmisel päeval kohtan paari näidet, siis redigeerin seda nende nimede lisamiseks.

Samal ajal pole suurtes sviitides nagu Adobe Creative Suite mõnikord desinstallerit, vaid üksikasjalikud juhised kõigi komponentide käsitsi desinstallimiseks (ja see pole üldse lõbus).
Enamik, kui mitte kogu tarkvara, mille olen alla laadinud, ei ole dmg-sse kunagi desinstallijat lisanud.
#4
+5
Ryan McGeary
2010-08-26 01:57:33 UTC
view on stackexchange narkive permalink

AppZapper

AppZapper on minu lemmikviis rakenduse eemaldamiseks ja kõigi seotud failide puhastamiseks eelistustes või rakenduste toes.

Samuti siin on näpunäide. Lohistage AppZapper oma Finderi tööriistaribale niimoodi. See annab teile võimaluse lohistada rakendusi, mille soovite desinstallida, lohistades rakenduse tööriistariba AppZapperi otsetee kohal.

alt text

#5
+1
balexandre
2010-08-25 11:32:38 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Ajakirjas Mac World 2010. aasta augustis on see artikkel, seal mainitakse selleks mitu programmi ja selgitatakse, miks ei tohiks sellistele programmidele sajaprotsendiliselt tugineda, vaid kontrollige kõiki nende kustutatavaid faile, nagu nad mõnikord teevad seda, mida ei tohiks.

Las ma kontrollin artiklit uuesti ja postitan soovitused siia.

Te mõtlete vist seda: http://www.macworld.com/article/151403/2010/05/essentialutilitiesuninstallers.html
#6
+1
millenomi
2013-02-17 11:02:27 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Pange tähele, et App Store'ist installitud rakenduste täielikuks puhastamiseks pole vaja desinstallijat. Nende eemaldamiseks toimige järgmiselt.

  • Avage Launchpad ja leidke sealt rakenduse ikoon.
  • Hoidke valikuklahvi all.
  • Klõpsake nuppu "×" rakenduses, mille soovite eemaldada ja kinnitada.

Rakendustel, mida poest pole installitud, pole nuppu × ja need võivad vajada käsitsi sekkumist (nagu teiste vastuste puhul).

See hoiab siiski palju tugifaile (näiteks isegi kasutajaandmeid rakenduse tugikaustades). Vaadake [seda vastust] (http://apple.stackexchange.com/questions/58959/does-deleting-mac-app-store-apps-in-launchpad-delete-related-files-in-the-librar/58960# 58960).
#7
  0
0x7d7b
2015-03-05 02:46:02 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Soovitan kasutada CleanMyMac. Sellel on väga hea desinstallimisfunktsioon. Lisaks sellele on see võimeline täitma muid süsteemi puhastamise ülesandeid. Kasutan seda väga tihti ja olen sellega väga rahul.

#8
  0
claudio
2017-11-26 17:03:20 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Võimalus programmi täielik desinstallimine ka ilma kolmanda osapoole tarkvara kasutamata, mis sageli kahjustab, on kohandatud otsingufunktsiooni kasutamine, sealhulgas tulemuste hulgas süsteemifailid, peate otsima programmi nime javõi müüjad italian ui for finder searchSee küsimus ja vastus tõlgiti automaatselt inglise keelest.Algne sisu on saadaval stackexchange-is, mida täname cc by-sa 2.0-litsentsi eest, mille all seda levitatakse.
Loading...