Küsimus:
Miks on / tmp sümbollink saidile / private / tmp?
otto.poellath
2010-09-02 12:40:16 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Miks on / tmp Mac OS X-is sümbollink / private / tmp -i? Teisisõnu, miks / tmp pole lihtsalt tavaline kataloog, näiteks Linuxis või BSD-s? Ma saan aru, kuidas see töötab, ja mul pole selle vastu midagi, mind huvitab lihtsalt selle taga olev (ajalooline?) Põhjendus.

Viis vastused:
#1
+37
Gordon Davisson
2010-09-03 07:35:55 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Nagu ma aru saan, on see NextStep -i (millel OS X põhineb) kinnihoidmine ja NextStep tegi seda NetBootingu toetamiseks. Idee oli selles, et saate käivitada võrgus hostitud köitest (tõenäoliselt ainult kirjutuskaitstud ja kindlasti jagatud teiste arvutitega) ning alglaadimisprotsessi alguses ühendage kohalik (kirjutatav) köide privaatsesse; nagu g mainis, võimaldas see käitusaega muuta / var ja / tmp, samuti arvuti seadeid kataloogis /et.

Seda pole enam vaja, kuna Apple'i praegune NetBoot-süsteem kasutab varjuketast pilt muudatuste salvestamiseks alglaadimiskohas. Kuid mõned programmid / docs / etc eeldavad nüüd, et failid elavad all / private, nii et nende tagasilülitamine oleks liiga palju vaeva ...

Uuendus: alates selle kirjutamisest on Apple lõpetanud NetBoot'i toetamise , seega on / private algne eesmärk veelgi vananenud. Kuid MacOS Catalinas (versioon 10.15) on nad lisanud uue helitugevuse jaotuse. Sel juhul on see mõeldud pigem turvalisuse tagamiseks kui NetBoot'i toetamiseks, kuid see töötab üsna sarnasel viisil.

Catalina süsteemimaht on ühendatud kirjutuskaitstud kujul, lugemis- ja kirjutamismaht on kinnitatud aadressile / System / Library / Andmed (analoogsed vanale süsteemile, mis paigaldas RW-mahu at / private), ja "püsilingid", mis muudavad RW-helitugevuse osad ilmuma failisüsteemi tavapärasesse asukohta (jällegi analoogsed sümboolsete linkidega, mis muudavad osa / private ilmuvateks) nende tavalistes asukohtades). Näiteks on / Kasutajad nüüd kindla lingi linki / Süsteem / Raamatukogu / Andmed / Kasutajad. Ettevõttel Eclectic Light on hea kokkuvõte.

Catalinal on endiselt ka sümboolsed lingid / private; seega, kui avate Catalinas kataloogi / etc, järgib see sümboli linki / private / etc ja seejärel firmlink / System / Library / Data / private / etc

"Kuid mõned programmid / docs / etc" lolpun (jne on viidatud saidile / private / etc)
#2
+5
g .
2010-09-02 23:53:11 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Olen alati mõelnud sama asja. Ma ei leia seda toetavat dokumentatsiooni, kuid tavaliselt kasutatakse seda mustrit, et hõlbustada failide salvestamist teisele köitele (nt kõvakettale). See võimaldab draivi ühes kohas failisüsteemi paigaldada (nt kinnitada). Näiteks kui draiv on ühendatud koodiga / private ja seejärel kaustad / etc , / tmp ja / var asuvad kõik sellel teisel kettal.

Mida ma öelda ei saa, on see, miks see kasulik oleks. Väärib siiski märkimist, et need kolm kausta sisaldavad pigem andmefaile nagu konfiguratsiooni-, ajutised, logi-, siirde- ja andmebaasifailid, mitte käivitatava koodi, mis sisaldub / bin , / sbin kaustad ja / usr .

#3
+1
Martin Marconcini
2010-09-02 17:56:24 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Pole kindel ajaloolises põhjuses, kuid OS X "korraldas" alati ümber tüüpilise Unixi struktuuri. / tmp pole ainus, mis läheb kategooriatesse / private , sellel on ka / etc ja / var .

Võib-olla suudab keegi, kellel on rohkem OS X tausta, pakkuda midagi mõistlikumat.

#4
-1
benwiggy
2020-02-04 00:10:44 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Sageli Unixis on sama asja identsed viisid ajalooliste erinevuste tõttu System V Unixi ja BSD Unixi vahel.Kaasaegsed Unixid peavad mõlemat toetama, et need oleksid ühilduvad.

Näiteks lpr ja lp printimiseks: lpr pärineb BSD-st ja lp on pärit süsteemist V.

Kas see siin on, ma ei tea.

#5
-2
dan
2016-08-17 11:30:09 UTC
view on stackexchange narkive permalink

/ tmp on sümboolne lynk funktsioonile / private / etc , et säilitada selgelt eraldatud 2 failisüsteemi:

  • / , mida saab kaitsta selle eest ainult kirjutuskaitstud kujul kõik juhuslikud või soovimatud muudatused ning kaitsta seda alati suurenevate failide (logide ja ajutiste failide) täitmise eest.

  • / private mida saab ühendada kirjutamis- ja kirjutusena ning mis sisaldab kõiki muudetavaid faile sisaldavaid katalooge.

Kui vaatate valikut / , märkate 3 sarnast kataloogi sümboolsed lingid samal põhjusel:

cd / ls -al | grep '> privaatne'

See juurdepääsu eraldamine kirjutus-kirjutus ja kirjutuskaitstud failisüsteemide vahel ei kasutata tegelikult (MacOS X-is), kuid kõik on saavutamiseks paigas see turvalisuse eraldamine.

Mõned administraatorid rakendavad seda turvaeraldust, määrates kindla / private sobiva suuruse ja sobivate paigaldusvõimalustega failisüsteem (eriti nosuid ).

See on parim vastus.


See küsimus ja vastus tõlgiti automaatselt inglise keelest.Algne sisu on saadaval stackexchange-is, mida täname cc by-sa 2.0-litsentsi eest, mille all seda levitatakse.
Loading...