Küsimus:
Kuidas vabastada kettaruumi?
Michael Pryor
2010-08-30 22:55:29 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Mul hakkab kettaruum otsa saama ja ma tean, et mul on MacBookis palju rämpsu, kuid ma ei tea, kuidas seda leida, et seda kustutada.

Kas terminali kaudu on minu käsutuses olevate suurimate failide loetlemiseks lihtne käsurida? Või on olemas mõni GUI-programm, mis aitaks mul leida kõik solvavad tohutud failid, mida ma ei kasuta?

Lihtsaim viis suurte failide leidmiseks on tõenäoliselt failide sortimine loendivaates suuruse järgi pärast kõigi vaatevõimaluste arvutamise lubamist. Vaadake loendit jaotisest [Lion OS-i jalajälje vähendamine tarbetute failide / kaustade eemaldamisega] (http://apple.stackexchange.com/questions/48919/reducing-lion-os-footprint-by-removing-unnecessary-files-folders-folders/). kahtlustatavate kustutamiseks.
Kaksteist vastused:
#1
+23
Studer
2010-08-30 23:13:00 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Võite proovida:

+1 DaisyDiskile. Teil pole selle eest isegi tehniliselt vaja maksta, taluge lihtsalt käivitamisel 10-sekundilist närimist.
Või võitis selle MacHeisti kaudu;)
DaisyDisk on geniaalne! +1
DaisyDisk võttis vastu ühe seisukoha, mida WhatSize kasutab, ja tegi väga toreda värskenduse. Rakenduste poe versioon ei vaata faile administraatorina (juur) ega korista asju - nii et kui soovite puhtamat / dubleerivat failide leidjat, võite otsida mõnda muud tööriista. See teeb pilte kõige paremini.
#2
+12
Philip Regan
2010-08-30 23:05:34 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Omni Grupi Omni kettapuhastusvahend on hea kraamimägede leidmisel.

Leian, et rakendused ja süsteemikaustad tavaliselt ei võta see palju ruumi (kõik on suhteliselt), et tõelised sigadused asuvad minu kasutajakausta kaustades Dokumendid, Muusika ja Filmid.

#3
+11
Henry
2010-08-31 03:47:52 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Kaks asja ...

  1. Kui kettaruum hakkab otsa saama, ei aita failide kustutamine suurt midagi, kui teil pole suuri koguseid jäätmeid, nt vana süsteemid arhiivi tegemisest ja OS-i värskenduse installimisest. Alustage suurema kõvaketta või mõne lisaketta hankimisest.

  2. Terminalitüübis ...

    du -hs *

See loetleb iga kataloogi suurusega. See näeb välja niimoodi naeruväärne ...

  3.6G Desktop3.9G Development 42G Documents1.6G Downloads4.5M Dropbox  

Kui midagi ootamatult suurt välja näeb kataloogi ja käivitage käsk uuesti. Loputage ja korrake, kuni leiate oma otsitava.

See ei ole nii elegantne kui visuaalsed rakendused, mida teised soovitavad, kuid minu kogemuse järgi on käsurea "du -hs *" tegemine ja puurimine tõesti parim viis probleemide lahendamiseks. Peamiselt seetõttu, et ajamid ei täida juhuslikult rämpsu kõikjal. Tavaliselt on see üks või kaks suurt kausta või isegi logifail, mis kasvab kontrolli alt välja. Olen niimoodi puhastanud tonni Maci ja Unixi kaste. Te pole elanud enne, kui olete kustutanud 43GB logifaili, mis on kasvanud 5+ aastat!
#4
+10
Fishtoaster
2010-08-30 23:05:27 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Soovitan tungivalt GrandPerspective (tasuta). Lihtsalt suurimate failide leidmine pole alati nii kasulik: näiteks 20 GB 3 MB muusikafaile ei kuvata. GrandPerspective annab teile kõvaketta sisu suurepärase visuaalse jaotuse, hoolimata sellest, kas teie raisatud failid on ühes suures .dmg-vormingus või mõnisada väikest faili või mis iganes. Kui teate, et enamik jäätmeid on näiteks teie kodukataloogis, saate määrata, millist kataloogi näidata. Screenshot of Grand Perspective

#5
+5
Daniel Sellers
2010-08-30 23:20:45 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Alustage ühekeelsest: http://monolingual.sourceforge.net/ see eemaldab teie arvutist täiendavad keeled ja lokaadid. Säästab üsna vähe ruumi ilma kasutamisvõimaluste tegeliku kadumiseta (kui te ei räägi mitut keelt ja soovite neid kasutada ...)

Kui palju ruumi see tegelikult säästab?
Ma lihtsalt jooksin seda esimest korda oma MBP-l ... 990 MB vabastati.
Jagasin selle lihtsalt MBA-l (valisin seekord rohkem keeli). Vabanes 1,3 GB.
Säästsite siin just 3,32 GB :)
#6
+3
jerwood
2010-08-31 09:24:54 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Kui otsite konkreetseid asju, mida välja rebida, vaadake kõiki Garagebandi näidiseid ja tugifaile. Nad võtavad PALJU ruumi ja kui te ei kavatse muusikat teha, ei jää te neist ilma.

#7
+2
bmike
2011-07-21 02:16:15 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Mulle väga meeldib Mis suurus - see on ka Mac App Store'is, kuid sellel on palju funktsioone, mis pole poes lubatud (näiteks suuruste kontrollimine administraator ja failide kustutamine / hõrenemine koodi eemaldamiseks, mida ei saa Intel Macis käitada nagu PPC-kood).

enter image description here

See on tasuline tarkvara - kuid minu jaoks igati kulutust väärt. Olen seda kasutanud aeglaste võrguühenduste, paljude väliste draivide ja alglaadimismahu kaudu, et kiiresti näha, kus on kogu ruumi, et saaksin teada, mida on võimalik puhastada ja millal see lihtsalt pole võimalik, kuna puuduvad suured kaustad või failid, mis Võin endale lubada eemaldamise.

enter image description here

Duplikaatide leidmise funktsioon on suurepärane ja on palju muid vaateid, kuid see on suunatud sellele, et pakkuda teile kõige suuremaid kosmosekasutajaid ükskõik millise vaate valite.

#8
+1
user588
2010-08-31 04:23:06 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Võite ka määrata Finderi horisontaalseks loendivaadeks (pole kindel, kuidas seda vaadet nimetatakse), lubada veeru Suurus (vt Vaate suvandid, CMD J) ja valida vaates Kuva suvandid uuesti "Arvuta kõik suurused".

Sorteeri nüüd suuruse järgi. Alustage oma kaustas Kodu. Vaadake, millised alamkaustad on suurimad. Puurige ja uurige.

#9
+1
Alex Koloskov
2010-09-01 03:29:35 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Kuigi nõustun kõigi ülalnimetatud rakendustega seotud soovitustega, mis aitavad teil visualiseerida seda, mis teie kõvakettal ruumi võtab, võite sattuda olukorda, kus te ei saa neid faile tegelikult kustutada ja peate seda kõvakettal hoidma.

Sel juhul saate failide taustal läbipaistvaks tihendamiseks kasutada seda utiliiti - Squeeze. See aitas mul leida paar gigabaiti ruumi ilma asju kustutamata ja suutsin seda kasutada üsna vanas Macbookis ilma jõudluskaristusteta.

#10
+1
robcast
2010-09-07 20:03:38 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Käsurea viis seda teha oleks

  du -ksx / * | sort -n  

see peaks olema käivitatud juurena (kas root-shellis või sudoga) ja annab teile tipptasemel kataloogide suurused suuruse järgi järjestatuna (ja võib-olla mõned veateated umbes /dev/something).

Seejärel saate täpsustada valikutega

  du -ksx / Users / * | sorteeri -n  

ja nii edasi.

(du-k kasutamine -h asemel, nagu Henry soovitas, võimaldab sorteerida suuruse järgi)

#11
  0
Martin Marconcini
2010-09-07 20:18:23 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Võlgnen mõnda siin mainitud tasuta ja tasulist rakendust ning pean imelikuks, et keegi ei maininud Whatsize. Ma arvan, et see näitab ruumi parimal võimalikul viisil. See pole liiga graafiline, kuid jällegi näitab see numbreid, mis on olulised.

See pole tasuta, kuid olen seda palju kasutanud ja see ei peta mind kunagi.

#12
  0
Art Taylor
2011-09-29 04:11:44 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Snow Lionil või paremal versioonil saate terminalist suurte failide tihendamiseks kasutada afsctool'i (saadaval homebrew'i kaudu).

See teeb sisuliselt seda, mida ClustersApp (ülalnimetatud 'Squeeze ') küll, kuid tasuta ja ilma ilusa liideseta, kui teil pole armas Terminal.appi teemat.See küsimus ja vastus tõlgiti automaatselt inglise keelest.Algne sisu on saadaval stackexchange-is, mida täname cc by-sa 2.0-litsentsi eest, mille all seda levitatakse.
Loading...