Küsimus:
Miks mu Macbook Pro nii aeglaseks läheb?
EricSch
2010-08-27 01:29:53 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Minu MacBook Pro-s (aasta 2009) võtab kaua aega, kuni ma sisse login või programmi käivitamiseni. Päevast päeva muutub see aeglasemaks. Programmid nagu Safari või Word või MonoDevelop võtavad selle käivitumiseni aega kuni 2 minutit.

Kas see oleks Win95 / 98 / XP, vormindaksin ja installiksin kõik uuesti. Kuid millised on Maci ja OS X-i võimalused? Kas on toimivusmonitor?

Täname vihjete eest.

Minu Macil on: Intel Core 2 Duo 2,8 GHz, 4 GB RAM

Kas saaksite öelda, mis on teie protsessor ja teie ram? ja mitu rakendust installite?
Neli vastused:
#1
+43
Philip Regan
2010-08-30 16:01:16 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Siin võib olla mitu viivitust loovat asja, kuid kunagi pole vaja kõike uuesti installida.

Plaan A: Ma teen neid asju tegelikult iga nädala esimesel esmaspäeval kuu

Tühjendage vahemälud: Macintosh HD / Library / Caches / ja Macintosh HD / Users / UserName / Library / Cache / . Kaotate osa oma rakenduseelistustest, kuid kõik on garanteeritud, et need on nipsakad.

Lubade parandamine ketasutiliidiga: saate kas lubasid vaadata või õigusi parandada. Lihtsalt pöörduge õiguste parandamise poole ja hankige ootamise ajal tass teed ja lugege ajakirja.

Taaskäivitage regulaarselt: mind ei huvita, mida keegi tööaja kohta ütleb ; aeg-ajalt taaskäivitamine teeb imet. Minu Macid on tõelised tööhobused ja sissesõidul taaskäivitan esmaspäeva hommikul. Mul on probleeme harva, kui üldse kunagi.

Plaan B: mitte nii ilmne

Las Spotlight indekseerib, kui ta uusi asju leiab: Spotlight teeb head otsingud, kuid indekseerimisprotsessid on tõeline vaev. Kui asi aeglustub, otsin kõigepealt menüüriba ikoonilt väikese täpi suurendusklaasist. Sel juhul lähen tassi kohvi või leian midagi muud teha.

Otsige taustateenuseid, mille olete võib-olla unustanud: otsige ka taustaprotsesse, mis võivad asju lohistama. Vaadake süsteemieelistustes oma sisselogimisüksusi, sest võib-olla on teil mingisugune serveriteemon, mis laaditakse unustatud taustale. Või võib-olla olete oma iTunes'i teeki jagatud ja piisavalt inimesi kuulab sisu aeglustamiseks sisu (see oli ka minu ettevõtte probleem).

Kontrollige vaba kõvakettaruumi: olen ka varem märganud, et asjad võivad aeglustuda, kui mul pole piisavalt kõvakettaruumi. Kui mul on vähem kui 10% vaba ruumi, muutuvad minu Mac-i asjad tõesti viletsaks, seega hakkan asju puhastama siis, kui olen 20% vaba ruumi künnisel.

Plaan C: süsteemitase

Otsige mitut seotud protsessi: kontrollige, kas Activity Monitoris pole midagi, mis võib protsessori aega häirida. Ärge otsige ainult ühte protsessi, millel on suur arv, vaid otsige ka mitmeid protsesse, mis võivad olla seotud. Mul oli hiljuti probleem McAfee AntiVirus'iga (minu ettevõtte IT-osakond pani selle meile peale), üritades minu iDiskit peaaegu pidevalt skannida. Ükski protsess ei ületanud 2%, kuid neid oli üle poole tosina. Kui iDisk oli lahti ühendatud, ei olnud McAfee enam probleem.

Laske üleöö toimida: Enamasti jätan oma Macid sisse kogu päeva ja kogu öö, kuna seal on palju süsteeme umbes kell 2:00 a töötavad protsessid, eriti olulised on pühapäevahommikud (siis töötavad protsessid nädalane ja kuu ). Tehke kiire taaskäivitamine ja kõik peaks korras olema.

Plaan Z

Teie sõbrad on Apple'i sertifitseeritud tehnikud: kolmas osapool süsteemi hooldustarkvara pole. Olen aastaid töötanud Mac-iga ja üks muutumatu fakt, mille olen õppinud, on see, et süsteemi hooldamiseks loodud rakendused on rohkem probleeme kui nad väärt on. Kui kõik muu ebaõnnestub, võtke see sisse, kuna sel hetkel võib olla riistvaraprobleem.

Aitäh, tõesti kasulik teave. Plaan Z: Olen installinud kolmanda osapoole tööriista MacUpdate Promost. Ma arvan, et desinstallin selle.
Tore vastus. Ainus, mida ma sellele lisaksin, on teie kõvaketta tervise kontrollimine. Minu vana Mac Pro muutus mõni kuu tagasi väga aeglaseks ja alglaadimisseadme asendamine parandas selle.
Geniaalne! Olen loidust kogenud mitu nädalat - vahemälude puhastamine lahendas selle.
Vahemälu kustutamine aitas mind 10.6 ajal, kui Apple Logicul oli järsku nii suur protsessori kasutus, et lugu ei saanud enam käituda (varemgi). Pärast 15-kontserdilise vahemälu kustutamist oli kõik jälle täiuslik. Aitäh!
Vaadake ka küsimust / vastust "See" imelik grupitrikk "paneb MacBook Pro sisselogimise, rakendused ja süsteemid töötama aeglaselt aeglaselt aeglaselt ... aga miks?" URL: http://apple.stackexchange.com/questions/171862/this-weird-group-trick-makes-macbook-pro-login-apps-and-systems-run-slow-slo
#2
+8
Fishtoaster
2010-08-27 01:37:44 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Kas soovite vaadata rakendust / Application / Utilities / Activity Monitor.app. See annab teile teada, millised protsessid töötavad ja mis võtab kõige enam ram / cpu. See näitab teile ka seda, kui palju ramit kasutate, kui palju oma protsessorist ja kui palju võrgu- ja kõvaketast i / o teete. See on the lähtepunkt, kui soovite jõudlusega tõrkeotsingut teha, sest see näitab teile, kus on teie kitsaskohad ja mis aeglustab teid.

Pärast taaskäivitamist on mul 2,53 GB vaba, ükski protsess ei võta palju protsessori aega
#3
+6
Loïc Wolff
2010-08-27 01:37:39 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Kõigepealt hakkaksin teie sisselogimisüksusi kontrollima.

Avage süsteemieelistused , minge vasakule paanile Accounts , valige oma konto ja minge vahekaardile Sisselogimisüksused .

Seal kuvatakse kõik teie programmid, mis käivitatakse sisselogimisel. Eemaldage kõik, mida te käivitamiseks ei vaja oma süsteemi käivitamisel.

-

Proovige ka oma arvutit uuesti lisada.

Selleks installige kas Alfred (see on rakenduste käivitaja, kuid Ma tean, et see pakub võimalust Spotlighti uuesti indekseerida ühe klõpsuga) või avada Spotlighti eelistused menüüs Süsteemieelistused , minge vahekaardile Privaatsus ja lohistage köide, mille alla on installitud Mac OS X , oodake mõni sekund ja eemaldage see. Seal on ka käsurea võlu, mille leiate tõenäoliselt veebivõrgust.

Pange tähele, et uuestiindeksimine võib pikka aega võtta, sõltuvalt teie failide arvust. Kuid see võib teie süsteemi tõesti kiirendada.

Aitäh, aga ma arvan, et ma pean selle privaatsuse teibilt uuesti helitugevuse eemaldama. Kui ei, siis indekseerimine on keelatud.
@Eric kursusest väljas unustasin seda mainida. jätke see lihtsalt mõni sekund sinna ja eemaldage see.
#4
+3
chiggsy
2011-01-26 11:25:47 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Mul oli see probleem vana Maciga. Veenduge, et kõvaketas oleks täielikult töökorras. Miinil olid täpselt samad sümptomid ja selgus, et draiv oli b0rk3d ja seetõttu võttis Spotlight nii kaua aega, käivitamine võttis nii kaua aega.

Ja kui kuulete naljakaid hääli (klõpsamine, korduv pööramine üles / alla), on teie draiv veelgi tõenäolisem, et see on b0rk3d.


See küsimus ja vastus tõlgiti automaatselt inglise keelest.Algne sisu on saadaval stackexchange-is, mida täname cc by-sa 2.0-litsentsi eest, mille all seda levitatakse.
Loading...