Küsimus:
OS X terminali ekvivalent: Ctrl + Vasak / Ctrl + Parem
Patrick Krecker
2010-09-16 05:45:17 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Windowsis ja Linuxis võisin sõna vahele jätmiseks alati vajutada klahve ctrl + või ctrl + terminalis vasakule või paremale. Tekstiredaktorites näib, et + / töötab, kuid terminalis pole täringut. Olen otsinud Google'ist ja leidnud midagi muud kui Vikipeedia leht, mis väidab, et + B / F teeb seda tööd, kuid kõik, mida ta teeb, on print Terminal ja ƒ tähemärki minu terminali (või ı ja Ï, kui mul on ). Ideid?

Seitse vastused:
#1
+14
adamrmcd
2011-10-24 23:47:11 UTC
view on stackexchange narkive permalink

See ajas mind ka hulluks, kuid ma ei tahtnud terminalispetsiifilist parandust, kuna ma ei kasuta terminali, ja SSH-i oskuseks oma OSX-i kasti pidi kasutama ka õigeid klahvisidemeid.

Samuti ei huvitanud mind isiklikult klahv , nagu varem räägitud; Tahtsin säilitada ctrl + / kombinatsiooni, millega olen Linuxis harjunud.

Lahendamiseks lisasin selle probleemi oma ~/.profile:

  bind '"\ e [5C" juurde: forward-word'bind' "\ e [ 5D ": tagurpidi sõna'köites '" \ e [1; 5C ": edasi-sõna'seotud'" \ e [1; 5D ": tagurpidi sõna ' 

Pange tähele kaks esimest kehtivad terminali kohta; kaks viimast kehtivad iTerm2 ja sissetulevate ssh ühenduste bashi kohta. Ärge küsige minult, miks klaviatuuri emuleerimine on erinev;)

Salvestuseks sain teada, millised klahvikoodid tegelikult olid, tänu selle stackoverflow vastuse vihjele: Klahvide kombinatsiooni ajal saadetud täpsete võtmekoodide jälgimiseks võite käivitada cat > / dev / null .

(Pange tähele, et minu käivitamisel cat > / dev / null ja vajutage klahvi ctrl + , mis tekitab ^ [[1; 5D ). Teie täpne võtmekood võib erineda , kuid esimene ^ [ on tähistatud \ e , nagu on näidatud minu näidiskoodis.)

BTW, kui soovite vaadake kõiki aktiivseid bashi klahvisidemeid, käivitage bind -p .

Mulle meeldib klaviatuuri sisestuse uurimiseks kasutada xxd-d. Näete, kuidas sisestamisel kuvatakse tähemärki, seejärel väljastab "xxd" väärtuse hex-na, kui sisestate return.
Täiuslik! Just see, mida ma otsisin :) Eespool pole kunagi olnud õnne seadistada rakenduse spetsiifilisi seadeid, kuid see lihtsalt töötab!
Veenduge, et juhtnuppu + vasakut / paremat pole kaardistatud sysprefide> klaviatuuri> otseteede> ekspositsiooni tühikute vahetamiseks.Mul ei olnud ühtegi teist tühikut avatud, nii et lihtsalt tundus, et minu klaviatuuri sisestus ei tööta.
#2
+13
mipadi
2010-09-16 06:38:43 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Võite kasutada klahvi , kuid peate valima võimaluse seda kasutada metaklahvina: alt text

Kui olete seda teinud, ⌥ + F ja + B töötavad ootuspäraselt.

vinge ... see on mind juba pikka aega hulluks ajanud. aitäh.
Kontrollige ka selle valiku võimalikke „puudusi” aadressilt http://apple.stackexchange.com/q/1391/115.
Lahe vastus. +1
#3
+6
Chris Page
2011-08-07 19:00:39 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Alates Mac OS X Lion 10.7-st kaardistab terminal - / esc + B / F vaikimisi, nii et see on nüüd sisseehitatud bashi ja muude programmide jaoks, mis kasutavad neid emacsiga ühilduvaid klaviatuure.

#4
+5
Robert S Ciaccio
2010-12-04 12:53:15 UTC
view on stackexchange narkive permalink

kui teate, kuidas vi-d kasutada, saate ka vi-rea redigeerimisrežiimi sisse lülitada, kasutades set -o vi oma .bash_profile -s või mis tahes ajal käsureal . Seejärel saate vahetada vi käsu ja sisestusrežiimi vahel. Nii et võite vajutada põgenemist ja seejärel kasutada rida navigeerimiseks käske vi:

  0 = liikuge rea algusesse $ = liikuge rea lõppuw = liikuge ühe sõna võrra edasi = liikuge ühe sõna võrra tagasi 

Kui olete jõudnud õigesse positsiooni, saate teiste vi käskudega sisestada sisestamis- või lisamisrežiime või eemaldada märgid ükshaaval jne.

Ma ei teadnud kunagi, et saate rea alguseks kasutada 0, kasutasin alati ^
@vxjasonxv: ya, ^ liigub esimese tühimärgi juurde, 0 liigub esimesse veergu (mida te ilmselt juba märkasite, kuid arvasin, et viskan selle teiste jaoks välja: P)
OH WOW, SEE ON KUI PAREM, ma ei olnud seda veel märganud! Oh mees, see ^ funktsionaalsus (esimene mitte-tühimärk) ajas mind alati vihale. Aitäh.
Muidugi on `ESC ^` suurepärane, kui teil seda vaja on, see on tüütu ainult siis, kui soovite täielikult midagi muud teha :)
#5
+3
Agos
2010-12-04 21:00:25 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Avage terminal, minge eelistuste juurde, klaviatuur. Loendist leiate „ctrl kursor paremale“ ja „ctrl kursor vasakule“.
Muutke neile määratud toimingud vastavalt „\ 033f“ ja „\ 033b“ ning saate kasutada ctrl + ja ctrl + liikumiseks ilma Alt-klahvi kaotamata.

#6
+2
Derek Morrison
2010-12-24 21:08:46 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Paistab, et esc + B ja esc + F on vaikimisi algusesse kaardistatud ja sõnade lõpp. Kuigi minu süsteemi jaoks ei saa te esc all hoida, vaid peate selle iga sõna jaoks uuesti vajutama.

Esc pole kunagi modifikaator, see läheb lihtsalt "Escape" režiimi, kui vajutate seda, peate seda modaalseks viisiks asju teha, erinevalt shift / ctrl / meta jms (Readline'i skeemil asjad igatahes).
#7
  0
Keith Knauber
2016-07-15 23:01:37 UTC
view on stackexchange narkive permalink

OS-i uusim versioon kaardistab selle teenusesse Spaces.Isegi kui teil on tühikud Spaces välja lülitatud, võivad kiirklahvid selles varjatud asukohas ikkagi lühisesse sattuda:

Terminal.app kursoriklahvid: keelake süsteemieelistused -> otseteed -> missiooni juhtimine -> teisaldage vasakule tühikSee küsimus ja vastus tõlgiti automaatselt inglise keelest.Algne sisu on saadaval stackexchange-is, mida täname cc by-sa 2.0-litsentsi eest, mille all seda levitatakse.
Loading...